TABATA
TABATA

TABATA

TRENIŅI AR SPĒKA NOVIRZIENU

Augstas intensitātes intervālu treniņš sirds un asinsvadu sistēmas un kopējās organisma izturības stiprināšanai. Tonizē muskuļus un dedzina kalorijas, paātrinot vielmaiņu. Šo treniņu metodi izstrādāja Dr. Izumi Tabata, kādreizējais Japānas jāšanas sporta izlases galvenais treneris. Šobrīd viņa izveidotā programma kļuvusi par vienu no populārākajām augstas intensitātes intervālu treniņu metodēm pasaulē.

Treniņš ir piemērots cilvēkiem ar iepriekšēju sportošanas pieredzi. Treniņam ir vispārējie ierobežojumi, savas augstās intensitātes dēļ tas nav iesakāms atveseļošanās periodā, fitnesa iesācējiem un cilvēkiem, kas cieš no sirds un asinsvadu slimībām.

Veidots no spēka un kardio vingrojumiem, starp kuriem paredzēta neliela atpūta. Vingrojumu komplekss veidots no četru minūšu cikliem, kuru ietvaros paredzētas 20 sekundes intensīva darba un 10 sekundes atpūtas.

Treniņš ilgst 55 minūtes.

Treniņā tiek izmantotas hanteles, gumijas amortizatori,  fitnesa nūjas un stepa platformas.

Piemērotākais apģērbs šim treniņam ir elastīgs sporta apģērbs, kas ir izturīgs pret slodzi, labi regulē ķermeņa temperatūru un izvada mitrumu. Piemērotākie apavi — viegli sporta apavi ar labu amortizāciju un potītes fiksāciju. Iesakām izvēlēties kvalitatīvu sintētisku audumu apģērbus un apavus ar baltu zoli.